Jak wiązać apaszkę?

  Dodatki – to często one stanowią o tym, że wyglądamy w czymś naprawdę oryginalnie i dobrze. Z tego względu nie sposób przecenić ich znaczenia. Jednakże, podobnie jak potrafią ciekawie wzbogacić naszą stylizację, tak samo mogą jej zaszkodzić. Z tego też względu warto jest dowiedzieć się, co i w jaki sposób nosić, by wyglądać naprawdę dobrze. Jednym z trochę zapomnianych, ale bardzo szlachetnych elementów ubioru są apaszki. Co prawda dziś coraz częściej sięgamy po szale bądź kominy, jednak odpowiednie wkomponowanie tego znanego od wieków dodatku potrafi zdziałać cuda. Nie czekaj i już teraz przeczytaj poniższy artykuł. Znajdziesz w nim informacje dotyczące tego, jak wzbogacić swój strój o apaszkę, a także poznasz sposoby jej wiązania.

  Modne apaszki

  Czym właściwie jest apaszka? Dodatek ten różni się od szalika tym, że posiada kwadratowy, a nie prostokątny kształt. Jednak zwykle apaszki są składane na pół po przekątnej w ten sposób, by utworzyły trójkąt. Co więcej, niektóre z nich posiadają właśnie taki kształt od początku. Dzisiaj apaszki jedwabne, bo właśnie z tej szlachetnej tkaniny są wykonywane najczęściej, kojarzą się nam głównie z elegancją i klasyką. Kiedy jednak sięgniemy nieco głębiej w historię mody, okaże się, że początkowo noszone były przez niskie klasy społeczne, a później były elementem damskiego stroju, ale o charakterze sportowym. Z czasem jednak, poczynając od Coco Chanel, projektanci zaczęli coraz częściej sięgać po apaszki damskie i męskie. Kto powinien z nich korzystać? Na pewno są one odpowiednie dla kobiet w każdym wieku, jednak panie posiadające zmarszczki na szyi powinny sięgać po nie najchętniej. Poza tym świetnie zastępują nam biżuterię, zwłaszcza gdy nie posiadamy odpowiedniego naszyjnika. Przy tym apaszki chronią nas przed zimnem, osłaniając szyję przed wiatrem. Jak nosić apaszki? Powinnyśmy zwrócić szczególną uwagę, by posiadały one kolory podkreślające naszą urodę. Nadal modne są cętki, ponadczasowa kratka oraz wzory geometryczne. Równie dobrze apaszki mogą być jednolite, jednak wtedy ich kolor nie powinien być taki sam jak pozostałych ubrań. Jak wiązać apaszki, by wyglądały dobrze?

  Jak zawiązać apaszkę?

  Wiązanie apaszek jest dość proste. Możemy złożyć ją w trójkąt albo utworzyć z niej podłużny pasek. Najprostszym sposobem jest utworzenie pojedynczego supła z boku przedniej części szyi. Innym pomysłem jest utworzenie supła z przodu szyi, przy czym wcześniej należy skrzyżować końcówki apaszki z tyłu i sprawić, by znalazły się po drugiej stronie. Apaszki możemy składać w dowolny sposób, a do ich spięcia stosować nie tylko sploty, lecz również broszki. Nosić je możemy nie tylko pod szyją, lecz także na ręku bądź głowie. Co więcej, odważniejszą propozycją jest ich łączenie wraz z innymi i zrobienie z nich na przykład turbanu. Apaszkę wykończyć można bardzo eleganckim jednorazowym splotem, lecz także mniej poważną kokardą szczególnie pasującą do młodych kobiet, które lubią ubrać się z przymrużeniem oka. Apaszka to ciekawy dodatek, który po zdjęciu z powodzeniem możemy przytwierdzić chociażby do torby.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Uwielbiam je! Noszę zawsze i wszędzie!

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejmoda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjść z domu bez makijażu. To dodaje im pewności siebie i sprawia, że czują się atrakcyjniejsze. Niestety, nie każda z nas potrafi dobrze się pomalować, aby na...

  Najczęściej czytane

  Top modelki posiadają niezwykłe wyczucie stylu i doskonale znają się na...
  Letnia linia odzieży SiNSAY łączy klasyczną biel i czerń z pastelami,...
  Kolekcja Reserved 2014/2015 pokazuje kobietę jako elegancką miłośniczkę...
  Lubisz luźny, niezobowiązujący styl z nutą elegancji? Ubierz się jak...
  Blake Lively zagrała kultową postać Sereny van der Woodsen w popularnym...
  p { margin-bottom: 0.25cm; direction: ltr; line-height: 120%; text-align...
  Firma PROSTO to nie tylko moda męska. Marka od jakiegoś czasu zajęła się...
  Najnowsza kolekcja okularów przeciwsłonecznych Ray-Ban wyróżnia się...
  Wraz z latem do salonów House wkroczył iście surferski styl inspirowany...
  Nawet kobietom gustującym jedynie w stylu sportowym co jakiś czas wypada...

  Ostatnie komentarze