Moda lat 80.

  Zdarzyło ci się przeszukiwać strych w poszukiwaniu jakichś modowych inspiracji? Na pewno nie raz słyszałaś od swojej mamy, która przeglądała zdjęcia z propozycjami stylistów na nadchodzący sezon, że kiedyś też miała taką sukienkę, skórzane spodnie albo płaszcz w stylu militarnym. Nie ma co do tego najmniejszej wątpliwości, że moda co jakiś czas wraca, a projektanci z chęcią czerpią inspirację z minionych lat. Czasami zamiast wybierać się do drogiego butiku, wystarczy sięgnąć do szafy ze starymi ubraniami, nadać im nowe tchnienie i z wielką satysfakcją cieszyć się uzyskanym efektem. Będzie to znacznie łatwiejsze, jeżeli poznasz charakterystykę poszczególnych okresów w modzie. Ciekawą inspiracją będą na pewno ubrania noszone w latach 80. Już teraz przeczytaj poniższy artykuł, by dowiedzieć się więcej na temat mody damskiej i męskiej tego niezwykle barwnego okresu.

  Moda damska lat 80.

  Ubrania w stylu lat 80. są bardzo różnorodne. Chodzi tutaj nie tylko o bogactwo w obrębie jednego trendu, jakim niewątpliwie było disco. Mamy również do czynienia z mniej charakterystycznymi strojami w latach 80. Na początku tego okresu pojawił się styl new romantic nawiązujący przede wszystkim do poprzednich lat. Charakterystyczne zarówno dla pań, jak i panów są tutaj szerokie spodnie zwężane na wysokości kostki oraz bardzo łatwo rozpoznawalne koszule z szerokimi rękawami. Najbardziej jednak znamienna jest moda lat 80. disco. Inspiracja nowym nurtem muzyki i subkultury przejawiała się przede wszystkim w noszeniu legginsów, spodni rurek, spódniczek mini, bluzek w kształcie motyla inspirowanych strojami do aerobiku. Panie chętnie sięgały również po lakierowaną skórę prawdziwą bądź ekologiczną. Głównym celem było wyglądanie w jak najbardziej efektowny sposób w świetle dyskotekowych reflektorów. Stroje lat 80. wykonywane były głównie ze sztucznych i świecących tkanin. Kobiety z chęcią sięgały po sztuczną biżuterię oraz dopełniały stylizację długimi rękawiczkami bez palców. Niemałe znaczenie miały tutaj również jeansy, zwłaszcza te z wysokim stanem i wąskimi nogawkami, noszone zarówno przez panów, jak i panie. Jak wyglądał styl lat 80. w wydaniu męskim?

  Męska moda lat 80.

  Panowie podobnie jak kobiety również dostosowywali się do pojawiających się w latach 80. nurtów.  Mężczyźni bardzo chętnie wybierali spodnie jeansowe rozjaśniane w dowolny sposób. Bardzo popularną częścią garderoby stały się również kurtki nieco przypominające te noszone przez sportowców. Poza tym triumf święciły okulary Ray-Bany będące nieodzownym dodatkiem każdego mężczyzny. Męską figurę podkreślały natomiast poduszki chętnie stosowane także przez panie. Odzież męska również wykonywana była z materiałów sztucznych, a także lakierowanej skóry. Charakterystyczne są także neonowe kolory i duża biżuteria. Warto również wspomnieć o dużej karierze, jaką zrobiła koszula w hawajskie wzory. Takim zestawieniom bardzo często towarzyszyły świecące adidasy. Inni panowie z powodzeniem stosowali bardziej ostre stylizacje, do których należały skórzane kurtki i czarne rękawiczki, oczywiście bez palców.

  Ciekawy artykuł? Podziel się nim ze znajomymi.

   

  Komentarze

  Nie przepadam za tymi czasami...

  Ja też!

  Dodaj komentarz

  Administratorem danych osobowych Użytkownika Serwisu jejmoda.pl, przetwarzanych na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002r. Nr 101, poz. 926) jest Nextweb Media Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, al. Stanów Zjednoczonych 26a, 03-964 Warszawa, posiadająca NIP: 9512259071, REGON 141506115, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000311202, kapitał zakładowy w wysokości 50 000 PLN. Dane osobowe Użytkownik podaje dobrowolnie w celu korzystania z usług świadczonych w ramach Serwisu w tym także wysyłania materiałów marketingowych na podany adres e-mail. Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom trzecim w celu realizacji ich działań marketingowych. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Administratorem Bezpieczeństwa Informacji: abi@nextwebmedia.
   

  Hit dnia

  Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjść z domu bez makijażu. To dodaje im pewności siebie i sprawia, że czują się atrakcyjniejsze. Niestety, nie każda z nas potrafi dobrze się pomalować, aby na...

  Najczęściej czytane

  Top modelki posiadają niezwykłe wyczucie stylu i doskonale znają się na...
  Letnia linia odzieży SiNSAY łączy klasyczną biel i czerń z pastelami,...
  Kolekcja Reserved 2014/2015 pokazuje kobietę jako elegancką miłośniczkę...
  Blake Lively zagrała kultową postać Sereny van der Woodsen w popularnym...
  Firma PROSTO to nie tylko moda męska. Marka od jakiegoś czasu zajęła się...
  Lubisz luźny, niezobowiązujący styl z nutą elegancji? Ubierz się jak...
  Najnowsza kolekcja okularów przeciwsłonecznych Ray-Ban wyróżnia się...
  p { margin-bottom: 0.25cm; direction: ltr; line-height: 120%; text-align...
  Wraz z latem do salonów House wkroczył iście surferski styl inspirowany...
  Nawet kobietom gustującym jedynie w stylu sportowym co jakiś czas wypada...

  Ostatnie komentarze